Zapraszamy 1 września 2018 r. o godz. 13.00 i 18:00 do Nowej Galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej na wernisaż wystawy malarstwa Ryszarda Rosińskiego “SURREALIZM” Wystawa organizowana jest z okazji III Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego.

Wystawę będzie można oglądać do 22 września 2018 r.

BIO Artysty:

Ryszard Rosiński urodzony w 1956 roku w Skarżysku-Kamiennej, gdzie mieszka i tworzy.
Indywidualista, który porzucił sztywne kanony uczelni i rozpoczął działalność jako artysta niezależny. Być może dzięki temu jego nieskażone malarstwo wyróżnia się oryginalnością i świeżością. Nie jest zwolennikiem hasła „sztuka dla sztuki”. A perfekcyjny warsztat nie przesłania głębokich przemyślanych treści, tworząc specyficzny nastrój niepokojącej melancholii, ubranej w statyczną formę.
Artysta dotychczasowymi wystawami przyzwyczaił swoich odbiorców do obrazów surrealistycznych, w mrocznym psychodelicznym klimacie. Jego twórczość nawiązuje – właśnie poprzez symbole elementy kosmicznej wręcz fantastyki – do podstawowych problemów jednostki ludzkiej i współczesnej cywilizacji z jej licznymi zagrożeniami.
Poza głównym nurtem swojej twórczości z powodzeniem uprawia również malarstwo pejzażowe.

Podczas wernisażu wystąpi zespół Haze Acoustic Trio. (godz. 18:00 Patio MCK)

Haze Acoustic Trio
Członkowie zespołu:
Krzysztof Młudzik (Zespół „Blue Haze”) – gitara akustyczna, wokal.
Jacek Urlik (Zespół „Tipsy Drivers”) – harmonijka ustna, wokal.
Dawid Młudzik (Zespół „Fala Lamentu”) – instrumenty perkusyjne, wokal.

Nagrody i wyróżnienia:
Laureaci najważniejszych festiwali w Polsce m. in. Blues Express w Zakrzewie, Festiwal Thanks Jimi, Blues nad Bobrem, Rawa Blues czy Rockowisko. Koncertowali na deskach Warszawskiej Stodoły, Hard Rock Cafe, Łódzkiej Wytwórni TOYA STUDIOES oraz Spodek Katowice. Uczestniczyli w wielu trasach koncertowych, zagrali setki koncertów, zlotów motocyklowych na terenie kraju i za granicą.

Zachęcamy także do polubienia facebook’owego profilu Pana Ryszarda: https://www.facebook.com/rosinski.malarstwo/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *